Daugiabučių langų keitimas

Daugiabučiuose langų modernizavimas (keitimas) yra atliekamas dėl kelių pagrindinių priežasčių:

  • Sumažinti šiluminės energijos pralaidumą iš pastato vidaus į išorę;
  • Pagerinti estetinę pastato išvaizdą;
  • Garso izoliacijos;
  • Saugumo.
 

Didelę pastato šilumos dalį mes prarandame per langus, dėl šios problemos reiktų atkreiptį dėmesį į langų įstiklinimo būdus t.y. Į stiklo paketo rūšį. Lango termoizoliacinės savybės priklauso nuo jo įstiklinimo būdo. Įstiklinimo būdų šiais laikais yra įvairių, populiariausi lietuvoje yra šie:

  • Šilumą taupantys stiklo paketai
  • Saulės kontrolės stiklo paketai
  • Garsą izoliuojantys stiklo paketai
  • Padidinto atsparumo stiklo paketai

Šilumą taupantys stiklo paketai ko gero yra vieni aktualiausių stiklo paketų statant ar renovuojant nuosavą būstą. Jie būna dvejų rūšių tai:

Šilumą taupantys 2 stiklų paketai
šios rūšies stiklo paketą sudaro 2 stiklo lakštai, kurie tarpusavyje yra sujungti aliuminio ar plastiko rėmeliu. Pigiausi stiklo paketai yra dviejų stiklų be selektyvinės dangos, tačiau lango be selektyvinio stiklo, termoizoliacinės savybės yra maždaug 2,5 karto prastesnės nei stiklo paketo su selektyviniu stiklu.

Langai su selektyviniu stiklu tai tie patys langai tik jie papildomai yra dengiami specialia danga kuri atspindi atgal į patalpą apie 40% – 70% šilumos. Selektyviniame stikle plėvelė yra stiklo vidinėje pusėje todėl ji nebus pažeista ir nepraras savo savybių visą langų tarnavimo laiką. Taip pat stiklo paketas su selektyviniu stiklu iš vidaus yra užpildomas argono dujomis kurios dar papildomai stiklo paketo termoizoliacijos savybes pagerina apie 20%.

Šilumą taupantys 3 stiklų paketai
Statant ar renovuojant privatų namą dažniausiai yra naudojami 3 stiklų stiklo paketai. 3 stiklų stiklo paketai yra naudojami pastatuose, kuriems keliami itin aukšti termoizoliacijos reikalavimai. Didžiausias termoizoliacijos efektas yra pasiekiamas naudojant 3 stiklų stiklo paketą su dviem selektyviniais stiklais, plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų ir užpildytas argono dujomis.

Šilumą taupančių stiklo paketų privalumai:

•    Laidūs šviesai;
•    Geros termoizoliacinės savybės;
•    saulės energijos panaudojimas – 63%.

 

Patariame: optimalus sprendimas tai selektyvinis 2 stiklo lakštų stiklo paketas. Šis stiklo paketas maksimaliai atitinka kainos ir kokybės santykį. Toks stiklo paketas turi geras termoizoliacines savybes ir maksimaliai praleidžia šviesą į pastato vidų.

Pagrindinė šių stiklo paketų funkcija yra reguliuoti pro langą į pastato vidų patenkačios saulės šilumos ir šviesos kiekį. Šie stiklo paketai yra labai aktualūs pastatuose kurių didelę fasado dalį sudaro stiklas. Jie pasižymi neblogomis termoizoliacines savybėmis ir pakankamu šviesos pralaidumu, be to jie neleidžia pastato vidui prikaisti karštuoju metų laiku, dėl to ženkliai sumažėja pastato kondicionavimo išlaidos.

Gyvenant šalia judrių gatvių, geležinkelio ar oro uosto, kur yra padidėjęs triukšmingumo lygis, ir norint sumažinti neigiamą triukšmo poveikį yra patariama rinktis stiklo paketus su garso izoliacija kurie užtikrina apsaugą nuo triukšmo. Tokiems stiklo paketams yra naudojami įvairių storių stiklo lakštai tarp kurių yra 16 – 22 mm. Oro tarpas. Reikia pabrėžti tai kad kuo storesni stiklo lakštai yra naudojami stiklo pakete tuo jo garso izoliacijos savybės yra efektyvesnės.

Norint apsaugoti savo namus nuo nepageidaujamų svečių yra patariama naudoti saugius stiklo paketus. Saugūs stiklo paketai būna kelių rūšių tai:

Stiklo paketai su stiklo plėvele –  apsauginė plėvelė yra klijuojama ant stiklo ir neleidžia jam subyrėti, o taip pat kelis kartus padidina stiklo tvirtumą. Ši plėvelė puikiai apsaugo namus nuo staigių vagysčių.

Grūdintas stiklas – stiklo lakštas, kuris yra grūdinamas atšaldant įkaitintą stiklą. Už įprastą stiklo lakštą grūdintas stiklas yra stipresnis nuo 5 iki 10 kartų. Nelaimės metu grūdintas stiklas dūždamas subyra į daug mažų gabaliukų, kurie neturi aštrių briaunų taip yra išvengiama nelaimingų atsitikimų.

Armuotas stiklas –  stiklas yra skirtas apsaugoti pastatą nuo ugnies plitimo į pastato vidų ar iš jo. Armuoto stiklo atsparumas ugniai yra didinamas naudojant specialų tinklą, kuris sulaiko stiklo šukes ir neleidžia plisti liepsnai, dūmams bei nuodingoms dujoms.