Langų priežiūra, konsultacija

PVC gaminių rėmų valymas

Nuo langų rėmų montavimo praėjus ne vėliau kaip mėnesiui turi būti nuimta apsauginė plėvė. Išteptas plastiko paviršius nuvalomas vandeniu su švelniu skalbikliu arba valomuoju pieneliu iš langų priežiūros rinkinio. PVC rėmus galima valyti priemonėmis, pagamintomis tensidų pagrindu (Ajax, Fewa, General, Meister Proper, Persil, Pril ir t.t.), amoniako spiritu, vandeniu su muilu ar soda. Kai langai sutepti rūdimis, suodžiais, impregnuojančiomis medžiagomis, klijais, aliejiniais dažais ar laku, naudojami cheminiai valikliai ir poliravimo priemonės, kurios tinka PVC gaminių priežiūrai. Langų rėmų negalima valyti šiurkščiu šepečiu, priemonėmis turinčiomis abrazyvinių ar agresyvių komponentų pvz. skiediklių, tirpiklių, benzino.

Medžio imitacijos plėve dengtų profilių negalima apdoroti alkoholiu, nitrolakais, lakų skiedikliais ir organiniais tirpikliais, tokiais kaip acetonas, etilo acetatas, benzolas, chloro angliavandeniai, minkštintojai ir kt. Šių priemonių neturi būti ir stiklų valikliuose. Profiliai taip pat neturi kontaktuoti su minkštintojų turinčiomis sandarinimo medžiagomis. Tarpinės negali kontaktuoti su koncentruotais valikliais ar aliejinėmis substancijomis. Kilus abejonėms būtina pasitarti su pardavėju.

Atliekant sumontuotų langų apdailos darbus, arba bendrus būsto remonto darbus, plastikinius gaminius būtina uždengti taip, kad statybinės medžiagos ir mišiniai (tinkas, cementas, dažai ir pan.) nepatektų ant plastiko, stiklų, tarpinių ar furnitūros. Jei taip atsitiko, kruopščiai nuvalyti ir tarpines bei furnitūrą sutepti, naudojant tarpinių priežiūros priemonę ir furnitūros tepalą iš langų priežiūros rinkinio.

Furnitūros priežiūra ir reguliavimas

Būtina įsidėmėti, kad visais naudojimosi rankenėle atvejais (langą atveriant, palenkiant ar užveriant) sąvara turi būti prispausta prie staktos.

Tam, kad langas būtų tinkamai ir lengvai varstomas, reikia kartą per metus nuo visų paslankių furnitūros dalių kruopščiai nuvalyti dulkes ir ištepti jas rekomenduojamu tarpinių pieštuku ar tepalu.

Pasikeitus sezonui, dažnai prireikia sureguliuoti langus. Atlikti langų reguliavimą ir tuo pačiu išvalymą, sutepimą, prašome kviesti mūsų specialistus!

Patalpų vėdinimas

Iš PVC profilių pagaminti gaminiai yra sandarūs (sandarumas atitinka Statybos Reglamento reikalavimus), todėl pirkėjas privalo užtikrinti savo būsto vėdinimo, mikroklimato parametrų palaikymą. Kitu atveju gali atsirasti problemų, susijusių su santykinės oro drėgmės padidėjimu. Tinkamas patalpų vėdinimas ne tik leidžia palaikyti gerą mikroklimatą, pašalinti vandens garų perteklių ir išvengti drėgmės kondensavimosi ant langų stiklų bei šaltesnių vietų patalpos viduje.

Norint išvengti minėtų problemų ir siekiant užtikrinti efektyvų būsto vėdinimą, rekomenduojame rinktis „Langų Industrija“ langus su vertikaliomis orlaidėmis.

Pasirinkus langus be orlaidžių, patartina 3-4 kartus per dieną 10 – 15 min. atverti visus langus ir išvėdinti patalpą. Jei Jūsų languose sumontuoti mikroventiliaciniai priedai, patalpa gali būti vėdinama, pasukus lango rankeną 45 laipsnių kampu – taip langas yra išhermetizuojamas. Dėl atsiradusio tarpelio tarp lango rėmo ir varčios lango viršūnėje kartais pakanka, kad patalpa pastoviai vėdintųsi.

Pastabos

PVC langų negalima dažyti jokiais dažais ar lakais, dengti kokiais nors apsauginiais sluoksniais. Iš PVC pagaminti langai jokiu būdu neturėtų liestis su karštais daiktais (lygintuvais, šildytuvais ir pan.) Eksploatuojamų patalpų mikroklimatas turi atitikti Higienos Normų reikalavimus.

Palangių priežiūra

Laminuotas palanges, pagamintas iš impregnuotų medžio drožlių plokštės, būtina saugoti nuo ilgalaikio drėgmės poveikio ir mechaninio laminato pažeidimo. Šios palangės naudojamos vidinei patalpų įrangai ir montuojamos atlikus visus vidaus apdailos darbus.

Išorines skardines palanges būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų.

Visais kitais iškilusiais klausimais, maloniai kviečiame kreiptis į mūsų specialistus nurodytais kontaktais.